ياوران ولايت


فرار ثروتمندان اسرائيلی به زير زمين

تونلهای پیشرفته
 

آفتاب: ثروتمندان اسرائیلی برای مصون ماندن از حملات هسته‌ای ایران! در حال احداث پناهگاه‌هایی در زیر باغ‌های منازل مجلل خود هستند. این پناهگاه‌های هسته‌ای که هزینه احداث هر یک از آنها 60 هزار پوند برآورد می‌شود ضد تششع بوده و علاوه بر داشتن دیوارهای بسیار محکم از قابلیت تولید برق و سیستم تصفیه هوا نیز برخوردار هستند.

 
 

به گزارش پایگاه اینترنتی تایمز آنلاین، کارشناسان دفاعی اسرائیل تخمین می‌زنند که تاکنون صدها مجموعه از این پناهگاه‌ها که مجهز به اتاق خواب، حمام، آشپزخانه و . . . هستند در منازل خصوصی ثروتمندان اسرائیلی ساخته شده باشند. 

به نوشته این پایگاه اینترنتی نگرانی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران یکی از دلایل ساخت این پناهگاه‌ها در اسرائیل است. در میان ثروتمندانی که تاکنون اقدام به ساخت چنین پناهگاهایی کرده‌اند نام «شاری آریسون» ثروتمندترین زن اسرائیلی نیز به چشم می‌خورد. رسانه‌های اسرائیلی در گزارش‌های خود در این‌خصوص اعلام کرده‌اند که آریسون با ساخت دو پناهگاه بسیار مستحکم از هم اکنون خود را برای جنگ آرماگدون آماده کرده است. 

یک ثروتمند دیگر اسرائیلی نیز هدف خود را از احداث یک پناهگاه 60 هزار پوندی عدم اعتماد به توانایی رژیم اسرائیل برای محافظت از شهروندان خود اعلام کرده است. وی در این خصوص با اشاره به اینکه در جریان جنگ 34 روزه نزدیک به 250 موشک روزانه به شهرهای اسرائیلی اصابت می‌کرد گفته است: بعد از جنگ لبنان من به این نتیجه رسیدم که باید از خانواده‌ام محافظت کنم زیرا مطمئن نیستم اسرائیل بتواند این کار را انجام دهد. 

این گزارش در حالی در پایگاه اینترنتی تایمز آنلاین منتشر شده است که روزنامه اسرائیلی یعودوت ‌آحارونوت خبر از پنج برابر شدن میزان مهاجرت معکوس در میان نسل جدید اسرائیلی‌ها در برابر نسل قدیم داده است. تحلیلگران معتقدند که جنگ باعث افزایش حس ناامنی و ناامیدی از کابینه اسرائیل در زمان مواجهه با مشکلات شده است. 

احداث پناهگاه‌های زیر زمینی توسط ثروتمندان اسرائیلی در حالی صورت می‌گیرد که شبکه خبری العربیه در ماه‌های اخیر گزارش داده بود سران اسرائیل در حال احداث یک شهرک زیر زمینی هستند که به دفتر نخست‌وزیر، پارلمان و دادگاه عالی اسرائیل ارتباط دارد تا سران این رژیم بتوانند در صورت احساس خطر در آنجا مخفی شوند. 

در احداث این شهرک زیر زمینی بتنی که مراحل ساخت آن در قله یک کوه استراتژیک در زیر روستای بیتکس در شمال غرب بیت‌المقدس در حال انجام است دفاتری نیز برای ادارات مهم این رژیم در نظر گرفته شده است. طبق گزارش العربیه فقط صهیونیست‌ها و نظامیان مورد اعتماد اسرائیل در احداث این شهرک و تونل‌هایی که آن را به مراکز مهم اسرائیل مرتبط می‌کند مشارکت داده می‌شوند.

     نقل از خبر گزاری آفتاب

...