انگليس و اهانتی ديگر به مسلمانان

سلمان رشدی مرتد

ملکه انگلیس شنبه گذشته در اقدامی توهین آمیز  علیه مسلمانان جهان به سلمان رشدی مرتد نشان شوالیه اعطا کرد.

مسلمانان کشورهای مختلف و مقامات اسلامی کشورها نیز همگام با مردم و مقامات کشورمان این اقدام ملکه انگلیس را محکوم  و از آن بعنوان تو هینی بزرگ و آشکارا به جهان اسلام یاد کردند و این اقدام را نشانه کینه و ترس قدرتهای استکباری از مسلمانان جهان دانستند.

سلمان رشدی در سال ۱۳۶۷ با چاپ کتاب آیات شیطانی به ساحت مقدس پیامبر اسلام توهین کرده بود و از سوی رهبر کبیر انقلاب مرتد و به اعدام محکوم شد و از آن موقع  مورد حمایت و حفاظت دولت انگلستان قرار گرفته است.

وی در بمبئی هند و در خانوادهای مسلمان بدنیا آمد پدر او بازرگان هندی است.او در دانشگاه کمبریج  انگلستان تحصیل کرده و هم اکنون تبعه انگلستان است. اولین کتاب او (گریموس) در سال ۱۹۷۵ به چاپ رسید که مورد استقبال قرار نگرفت دومین اثر او به نام بچه های نیمه شب و سومین اثر او به نام شرم می باشد کتاب آیات شیطانی چهارمین اثر وی بود که در کشورهای ایران پاکستان هند بنگلادش مصر آفریقای جنوبی رسما ممنوع اعلام شد.

/ 2 نظر / 19 بازدید
دوستی از صغاد

با تشکر از شما آقا مرتضای عزیز مطمئنا؛ دولت انگلیس این کفتار پیر و اون عفریته پیرشان هدفی جز تحریک احساسات مسلمانان را ندارندو با این کار فقط می خواهند بگویند که سلمان رشدی مرتد هنوز زنده است اما نمی دانند که زندگی با ذلت سلمان رشدی از مردن بد تر است

عاشق اهل بيت

با سلام خدا او و هر که از او حمايت ميکند را لعنت کند.