پنج دختر بهترین هدیه به خاطر بر گزاری مراسمهای قرآنی

نقل خاطره ای جالب از یکی از دوستان قاری قرآن که جهت بر گزاری مراسم های قرآنی با گروه به یکی از کشورهای آفریقایی سفر کرده بود مرا برآن داشت تا آن را در وبلاگ برای دوستان بنویسم .

ایشان نقل می کند که با گروه جهت انجام مراسم های قرآنی به یکی از کشورهای آفریقایی سفر کرده بودیم و طی مراسم های مختلفی که در جاهای مختلف داشتیم ما را به یکی از شهرهای کوچک مسلمان نشین سیاه پوست که بسیار کم امکانات و فقیر بودند بردند .  نظام اداری این شهر هنوز بر پایه آداب و فرهنگ و رسوم قدیمی بود و بزرگ شهر تقریبا پادشاه آنجا بود و همه به او احترام می گذاشتند . و بسیار به قرآن اهمیت می دادند و به آن  احترام خاص قائل بودند . آنها  ما را بسیار تحویل گرفتند و از مراسم های قرآنی ما بسیار استقبال کردند و به خاطر اهمیتی که به قرآن می دادند مراسم مورد توجه اشان قرارگرفت . در پایان بر نامه ها که در حال اماده شدن برای عزیمت به جای دیگر  بودیم چیزی که ما را غافل گیر کرد هدایاء آنها بود که به اصطلاح به خاطر قدردانی و تشکر و یا ایجاد رابطه آماده کرده بودند طی یک مراسم به ما بدهند و این هدایاء پنج نفر از بهترین دخترانشان بودند که می خواستند به ما اهداء کنند  تا ما به عقد خود در آوریم . ما در آن موقع فهمیدیم دختران در اینجا جایگاه خاص دارند و به کسی که خیلی دوست دارند و بخواهند بهترین هدیه را بدهند دخترشان را بعنوان هدیه به عقد او در می آورند . ما که مانده بودیم  چه کنیم  ؟ اگر قبول کنیم آن وقت با این پنج دختر سیاه چه کنیم و اگر نکنیم  باعث ناراحتی آنان و اثر نا خوشایند در روابطمان خواهد شد . خلاصه بعد از مشورت دوستان سر گروه بعد از تشکر و قدر دانی به خاطر احترام و هدایا کم کم پادشاه را قانع کرد که بدلایلی ما نمی توانیم دختران شما قبول کنیم و شما در عوض چیز دیگری به ما هدیه بدهید . که پادشاه قبول کرد و بعد به ازای هر دختر پنج راس گاو هدیه دادند که مجموعا ما صاحب بیست و پنج راس گاو شدیم . ( گاو در زندگی اقتصادی آنان نقش بزرگی داشت و حرف اول را می زد ) سپس با همکاری سفارت ایران گاوها را به کشتارگاهی در یکی از شهر های اطراف انتقال داده شد و پس از ذبح گوشتهایشان بین فقرای همان اطراف پخش شد .

/ 15 نظر / 28 بازدید
نمایش نظرات قبلی
قلم :: وبلاگ خبری آباده

با سلام خدمت شما. ممنون از اينکه به من سرزديد . وبلاگ بسيار خوبی داريد. بازديد کنندگان وبلاگ من خوشحال خواهند شد که از وبلاگ خوب شما ديدن کنند. من لينک شما را قرار دادم. موفق باشيد.

پسر دم بخت

با سلام آقا اگه ميشه لطف کنيد آدرس اين شهر را برامون بنويسيد . تعريف نباشه منم قرآن خونيم بد نيست می خوام یه سری اونجا بزنم خدا را چه ديدی شايد فرجی شد. آخه تو اين شهر خودمون با اين گرونی و مشکل کار درست و حسابی و اين وضع اقتصادی که من دارم جرات خواستگاری رو ندارم .

مریم رضایی

خیلی متن زیبایی بود.

بينام

آقا لطف بزرگی در حق من می کنيد اگه آدرس اين شهر رو برای من بنويسيد . ممنونم

مهيار

وبلاگ زيبا و پر محتوايی دارذيد موفق باشيد

بهار

تق تق تق یا الله سلام همسایه با یه خبر به روزم و با یه بغل قاصدک منتظر شما مهربونا. سبز سبز شاعر شاعر یاعلی

سيد عليرضا شمس نيا

سلام آقای کريمی ممنون از راهنمايتان تمام وبلاگم را ويراش کردم اگر درست بود و يا خراب يک پيام ديگر برام بفرستيد از لطفتان بازهم ممنون

وبلاک قشنگی داری موفق باشی

مخبر

سلام آقا مرتضی همسايه ی با مرام.مطالب خوبی مينگاری موفق باشيد.